Chaenomeles japonica
Bahar Dalı

Chaenomeles japonica Bahar DalıBahar Dalı 2Bahar Dalı 3Bahar Dalı 4
Kategori:Çalılar. Bonsai Ağaçları.
Botanik Adı:Chaenomeles japonica
Türkçe Adı:Bahar Dalı
Türkçe Diğer Adlar:Japon Ayvası
Familya: Rosaceae
Anavatanı: Doğu Asya’da Çin, Kore ve Japonya’dır.
Açıklama:

Ülkemizin her bölgesinde rahatlıkla yetiştirilebilen , kışın yapraklarını dökebilen, gösterişli çiçeklere sahip bir bitkidir.

Synonyms:

Chaenomeles lagenaria

Cydonia lagenaria

Cydonia speciosa

Pyrus japonica